Balony z helem – latający sposób na reklamę

balony-z-helem-11597-sm.jpg
Balony z helem

Balony z helem

Z czym kojarzą się nam balony? Z pewnością odpowiedzią na to pytanie będzie: dzieciństwo, beztroska i kolorowy świat, pełen lekkich jak balon marzeń. Nasze niezwykle sentymentalne odczucia idealnie wykorzystują twórcy reklamy. Znając ludzką słabość do tych lekkich, kruchych piękności zaczęto drukować na ich powłokach znaki firmowe, często uzupełnione chwytliwymi hasłami. Po jakimś czasie jednak zwykłe balony przestały im wystarczać dlatego zaczęły powstawać prawdziwe kolosy wypełniane specjalnym gazem – helem unoszącym je wysoko do chmur. Balony z helem mają zwykle wielkość dwóch lub trzech metrów i szybują na wysokości dwudziestu metrów nad ziemią.

Ich wielkość sprawia, że nie da się ich nie zauważyć lub po prostu przejść obok nich obojętnie. Ma to oczywiście wiele zalet dla firm, które w ten sposób chcą się wypromować. Na tak dużej powierzchni reklamowe może zmieścić się duże logo i równie dobrze widoczny napis na przykład adres strony www. Balony z helem są jednak nieco kosztowne, ponieważ stworzenia szablonowej kuli z naszym logo to koszt rzędu tysiąca lub więcej złotych.

Do tego dochodzi nam oczywiście zakup helu, którym musimy wypełnić balon, by nasza reklama znalazła się na swoim miejscu wysoko w chmurach. W zależności od tego czy wybierzemy tańszy hel balonowy, czy dwa razy droższy hel techniczny po trzech dniach będziemy musieli go uzupełnić, ponieważ w przeciwnym wypadku nasza reklama siłą grawitacji zacznie do nas wracać. Jednak gdy raz zainwestujemy w taki balon może on nam służyć przez kilka sezonów.

Balony z helem podobnie jak każda inna rzecz jeśli będzie odpowiednio zadbany i używany zgodnie z zamieszczoną instrukcją może stać się reklamą cieszącą oczy klientów przez lata. Jeśli pokusimy się o stworzenie małych balonów na patyczkach identycznych jak ten unoszący się nad ziemią to każdy z odwiedzających nas klientów będzie mógł zabrać do domu miniaturkę naszego kolosa, która choć przez krótką chwilę sprawi mu przyjemność i wywoła uśmiech na jego twarzy.