Gadżety reklamowe w marketingu klubów siatkarskich

gadzety-reklamowe-32610-sm.jpg
Gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe

Obecnie siatkówka jest coraz popularniejszym sportem w Polsce. Jej popularność bierze się przede wszystkim z faktu, że siatkarze polscy osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej. Ponadto też są oni zapraszani do udziału w reklamach telewizyjnych, co dodatkowo zwiększa popularność sportu i samych zawodników. Nie zmienia to jednak faktu, że kluby siatkarskie w Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach świata, gdzie siatkówka jest popularna, muszą prowadzić działania podobne do reklamowych, aby pozyskiwać nowych kibiców i zapraszać ich do kibicowania drużynie. Bez tego kluby nie są w stanie pozyskiwać środków pieniężnych, a to przecież jest z ich punktu widzenia niezbędne.

Jakie zatem działania reklamowe mogą podejmować kluby siatkarskie? Mogą one być bardzo różne, ale coraz większą popularnością cieszy się emisja i dystrybucja gadżetów klubowych, podobnych do gadżetów reklamowych prywatnych firm. Takimi gadżetami mogą być np. klubowe stroje, w tym koszulki, ewentualnie też przedmioty przydatne w życiu codziennym, jak kubki, długopisy czy breloczki na klucze.

Klubowe gadżety reklamowe to przedmioty zachęcające ludzi do zainteresowania się klubem i przychodzenia na jego mecze, co dla nich oznacza oczywiście zwiększenie zysku ze sprzedaży biletów. Można też dzięki temu liczyć na zwiększenie zysków ze sprzedaży praw do transmisji meczów.

Jak owe gadżety reklamowe są dystrybuowane przez kluby siatkarskie? Po pierwsze, za pośrednictwem różnych punktów sprzedaży. Po drugie, są one rozdawane. Rozdawanie może mieć miejsce albo w punktach należących do klubu, albo też w przypadkowo wybranych miejscach na terenie miast, gdzie gadżety te otrzymują przypadkowo napotkani przechodnie. Taka taktyka jest popularna, bo pozwala na zwiększenie popularności klubu i siatkówki ogólnie wśród osób, które do tej pory nie interesowały się tym albo też nie kibicowały danemu klubowi.

Czy jest to zatem taktyka skuteczna? Oczywiście, tak. Zależy to też od tego, jak owe gadżety reklamowe są przygotowane. Jeśli są atrakcyjne wizualnie, efekt ich rozdawania jest zawsze bardzo dobry.