Jaka kasa fiskalna dla mechanika będzie najlepsza?

kasa-fiskalna-dla-mechanika-37184-sm.jpg
Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Wejście w życie nowych przepisów związanych z fiskalizacją firm jest już w ostatniej fazie. Już od 1 marca 2015 roku pojawi się bowiem przepis, który niejako nakazuje niektórym właścicielom firm montowanie kasy fiskalnej niezależnie do tego jakie dochody osiąga. W praktyce chodzi po prostu o to, że pojawiła się lista firm, których w ogóle nie obowiązuje zwolnienie z tego obowiązku wynikające z obrotu poniżej 20 tysięcy złotych, oczywiście w skali rok. Ten zapis powstał tak naprawdę z tego powodu, że budżet naszego kraju każdego roku tracił ogromne pieniądze przez zaniżanie dochodów firm. Według Ministerstwa Finansów firmy, które zostały objęte nowymi przepisami, to właśnie te działalności, w których zdecydowanie najczęściej dopuszczano się tego typu praktyk. O kogo w takim razie chodzi?W myśl tych nowych przepisów od 1 marca 2015 roku mechanicy, prawnicy, lekarze, fryzjerzy oraz kosmetyczki będą obowiązkowo montować kasę w swojej firmie. Nie ma już żadnego zwolnienia, a więc kasa fiskalna dla mechanika stanie się po prostu w pełni obowiązkowa. To duża zmiana, która na przykład w przypadku warsztatów mechanicznych może zapewnić poprawę jakości usług. Klienci będą mogli żądać paragonów, a więc jednocześnie także i mogą liczyć na gwarancję w razie nierzetelnej naprawy, o którą do tej pory było raczej dość ciężko.

Jeśli jednak mamy swój warsztat mechaniczny to jaką kasę będzie nam wybrać najlepiej? Sprawa nie jest specjalnie trudna, ale trzeba mieć na uwadze to, że kasa fiskalna dla mechanika nie będzie miała „lekkiego życia”. Trudne warunki pracy, mnóstwo smaru, możliwość upadku. To wszystko sprawia, że warto zainwestować w urządzenie o wzmocnionej konstrukcji, a do tego koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w minimum dwa urządzenia. Ryzyko uszkodzenia jednego z nich jest dość dużo.

Na pocieszenie zawsze zostaje nam jednak to, że choć kasa fiskalna dla mechanika jest obowiązkowa to z drugiej strony nadal należy nam się zwrot za jej zakup, jeśli to nasza pierwsza kasa. Zwrot to 90% jej wartości, ale nie więcej jak 700zł na jedną kasę.