Kasa fiskalna dla mechanika – skorzystaj z ulgi

kasa-fiskalna-dla-mechanika-31876-sm.jpg
Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Nowe przepisy, które wchodzą w życie w 2015 roku mówią, że każdy przedsiębiorca, prowadzący warsztat samochodowy, zakład wulkanizacyjny, czy stację diagnostyczną ma obowiązek zakupu kasy fiskalnej. Obowiązkowa ewidencja musi być prowadzona niezależnie od tego, jaki obrót posiada dany przedsiębiorca. Do tej pory część z nich mogła korzystać ze zwolnień, jeśli roczny obrót nie przekroczył kwoty 20 tysięcy złotych. Zakup kasy fiskalnej to wydatek, który mniej odczujemy, gdy skorzystamy z ulgi na zakup kasy. Ale uwaga, ulgę możemy otrzymać, gdy jest to nasza pierwsza kasa, a nie, gdy chcemy wymienić stare urządzenie na nowe!

Zakup kasy fiskalnej może być refundowany, a kwota, którą możemy odzyskać to maksymalnie 700 złotych. Kwota nie może przekroczyć 90% wartości netto urządzenia. Kasa fiskalna dla mechanika, kosztująca 1400 złotych brutto, po zwrocie ulgi będzie zatem kosztować 700 złotych. Warto pamiętać, że ulgę możemy otrzymać na więcej niż jedną kasę, pod warunkiem, że tyle zamierzamy kas zarejestrować.

W jaki sposób możemy odzyskać 700 złotych? Musimy dopilnować formalności. Minimum jeden dzień przed fiskalizacją mamy obowiązek poinformowania urzędu skarbowego o liczbie kas, których chcemy używać oraz o miejscu ich instalacji.

Fiskalizację przeprowadzamy w terminie, który podaliśmy w urzędzie skarbowym. A po fiskalizacji (w ciągu siedmiu dni) ponownie wypełniamy zgłoszenie, w którym podajemy informację o modelu kasy, numerze fabrycznym, dacie fiskalizacji itp. Niektóre serwisy oferują dla nas przygotowanie dokumentów i pomoc w uzyskaniu ulgi.

Kasa fiskalna dla mechanika nie musi zatem w znaczny sposób obciążać naszego budżetu. A jak otrzymamy ulgę? To zależy od tego, czy jesteśmy płatnikami VAT. Jeśli nie, pieniądze otrzymamy na firmowy rachunek bankowy. Płatnicy VAT odliczają swoją ulgę podczas rozliczania VAT.

Kasa fiskalna dla mechanika nie musi przedsiębiorcom spędzać snu z powiek. Ulga na zakup kasy to niemała kwota i warto skorzystać z dofinansowania, które oferuje nam państwo.