Kubki reklamowe w marketingu sieci sklepów

kubki-reklamowe-27839-sm.jpg
Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

W dzisiejszych czasach marketing jest bardzo istotnym elementem prowadzenia każdej firmy i instytucji. Dzieje się tak dlatego, że we wszystkich branżach panuje dziś bardzo silna konkurencja, spowodowana pojawianiem się na rynku nowych podmiotów. Duże natężenie działań reklamowych różnych rodzajów na rynku skutkuje jednak tym, że bardzo wielu klientów nie jest skłonnych korzystać z reklamowanych ofert. To z kolei powoduje, że reklamodawcy muszą szukać innowacyjnych form marketingu. Dotyczy to także sklepów różnorodnych branż. Sklepy te mogą one m. in. dystrybuować gadżety reklamowe, przykuwające uwagę klientów dzięki walorom wizualnym i licznym innym zaletom. Walory te czynią klientów zainteresowanymi ofertą danego sklepu. Szczególnie pozwolić sobie na to mogą sieci sklepów, ponieważ mają większe fundusze na reklamę.

Sieci sklepów dystrybuują m. in. kubki reklamowe. Są to gadżety cieszące się wielką popularnością wśród reklamodawców, w tym sieci sklepów, ponieważ stanowią przedmioty praktycznego zastosowania w sytuacjach życia codziennego. A takie gadżety, jak wiadomo, są najlepsze.

Dystrybucja polega w tym przypadku albo na rozdawaniu na terenie samego sklepu, albo też w innych miejscach. Pierwsza forma dystrybucji jest skuteczna, ponieważ ludzie, którzy wchodzą do sklepu, otrzymują podarunki. Nie jest to jednak forma pozwalająca na pozyskiwanie nowych klientów, jest to raczej zachęta do powrotu do sklepu dla tych, którzy już tu przyszli i kupili konkretne towary lub wydali konkretną sumę pieniężną.

Druga forma dystrybucji, w której kubki reklamowe są rozdawane w innych miejscach niż teren sklepu, pozwala na pozyskiwanie nowych klientów. Gadżety, o których mowa, rozdaje się w takich punktach, które są regularnie odwiedzane przez dużą liczbę ludzi. Wówczas ma to sens i powoduje, że faktycznie duże grono nowych klientów udaje się zainteresować danym sklepem sieciowym. Jakie mogą to być punkty? Jako przykład wymienić należy centra miast, główne skrzyżowania, okolice ważnych punktów w mieście, jak zabytki czy siedziby władz miejskich, ale także miejsca, gdzie ludzie chodzą w czasie wolnym, jak parki, plaże, skwery czy centra handlowe.

Kubki reklamowe, aby były dobrym narzędziem marketingowym, muszą być „wyposażone” w nadruki promujące daną sieć sklepów. Nadruki te zawierać powinny logo, nazwę sklepu, a także hasło reklamowe.