Słodycze reklamowe – krówki

slodycze-reklamowe-54956-sm.jpg
Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Krówki to reklamowe gadżety, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością, bez względu na branżę. Trudno się temu dziwić – ich smak budzi przyjemne skojarzenia z dzieciństwiem. Tego typu słodkości wręczać można klientom na różnego rodzaju wydarzeniach branżowych takich, jak targi, konferencje czy sympozja lub dodawać do zamówienia w formie bezpłatnego upominku. Misę z krówkami umieścić można także na recepcji czy w pokoju konferencyjnym, by witała odwiedzających biuro gości i umilała wielogodzinne spotkania.Słodycze reklamowe, jakimi są krówki, poza pierwszy w naszym kraju pojawiły się w 1921 roku za sprawą Feliksa Pomorskiego, który w Poznaniu założył swoją własną wytwórnię słodyczy. Tworzony przez niego przysmak w krótkim czasie zaczął cieszyć się tak dużą popularnością, że możliwe było rozpoczęcie produkcji na masową skalę. Dostępne były one nie tylko w Poznaniu, lecz również na terenie całej Polski. W 1939 roku Pomorski musiał opuścić swoje rodzinne miasto, lecz kilka lat później osiadł w Milanówku, gdzie powrócił do produkcji swoich krówek.

Słodycze reklamowe wytwarzane były początkowo w wyremontowanej stróżówce. W 1963 roku, po śmierci założyciela firmy, kontynuacją rodzinnych tradycji zajął się syn Leszek. Jako że posiadał on doświadczenie cukiernicze, produkcja krówek nie sprawiała mu żadnych problemów. Obecnie firmę prowadzi wnuk Feliksa – Piotr Pomorski, który w swojej firmie zatrudnia 15 osób. Receptura krówek pozostała od dziesiątek lat niezmienna.

Słodycze reklamowe, jakimi są krówki określa się również mianem ciągutek lub pomadek mlecznych. Do ich produkcji wykorzystuje się mleko, cukier oraz masło, które są mieszane i gotowane w dużej kadzi. Po kilku godzinach masa jest wylewana na stół i studzona. Z czasem zastyga, dzięki czemu możliwe staje się ich pokrojenie i zapakowanie w papier. Słodkości pakowane ręcznie są ciągnące i miękkie, mechanicznie – twardsze oraz bardziej suche. Krówki dostępne są w wielu różnych smakach, między innymi kakaowym oraz waniliowym.