Słodycze reklamowe z nadrukiem w marketingu kin

slodycze-reklamowe-33175-sm.jpg
Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Współcześnie bardzo ważnym aspektem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa jest prowadzenie intensywnych działań o charakterze marketingowym. Jest to nieodzowne z powodu panującej w każdej branży konkurencji – powoduje ona, że bez reklamy żadna firma nie jest w stanie „przebić się” ze swoją ofertą do odbiorcy – klienta. Dlatego też podejmują one różnorodne działania. Należy do nich np. dystrybucja gadżetów reklamowych różnego rodzaju. Gadżety te, jako przedmioty idealnie nadające się na prezent, mogą być dystrybuowane wśród klientów firmy, a także tych, którzy dopiero mogą się nimi stać, tzn. potencjalnych klientów. Przedsiębiorstwami, które korzystają z takich metod reklamowych są m. in. kina. Najczęściej są to firmy ogólnopolskie, a czasem nawet międzynarodowe, stąd też mogą pozwolić sobie na reklamę o dużym zasięgu terytorialnym.

Kina mogą dystrybuować m. in. słodycze reklamowe. Ważne jest przy tym to, że słodycze te (oczywiście ich opakowania) noszą różnego rodzaju nadruki. Nadruki te są niezbędnym absolutnie elementem, bez którego reklama nie jest ani tak skuteczna, ani tak wartościowa z punktu widzenia budowania relacji z klientem. Jest tak, ponieważ nadruk nie tylko przekazuje konkretne informacje klientowi (jak np. oferta kina), ale jest też komponentem upiększającym. Słodycze i ich opakowania są po prostu ładniejsze, dzięki czemu ludzie jeszcze chętniej je nabywają.

Owe słodycze reklamowe z nadrukami mogą być dystrybuowane np. na terenie kina. Jest to powszechnie stosowana taktyka w marketingu, dzięki której wszyscy, którzy kupili bilet na dany film, mogą być obdarowani upominkiem. Będzie to oczywiście miła niespodzianka dla każdego klienta, która może przekonać go, aby przybył do tego kina raz jeszcze w najbliższej przyszłości. Ewentualnie też upominki w formie tych słodyczy mogą dostawać tylko ci, którzy kupili bilety na konkretny film, objęty taką promocją. Promocje takie są wówczas najczęściej przygotowane przy współpracy z producentem lub dystrybutorem filmu.

Ale słodycze reklamowe z nadrukiem oraz wiele innych gadżetów reklamowych mogą być dystrybuowane także poza obrębem kina, w celu pozyskiwania dla kina nowych klientów. Rzadko robią to przedstawiciele kina, częściej akcje takie organizują specjalnie wynajęte agencje reklamowe. Ustawiając się w miejscach ruchliwych, mają one możliwość pozyskania bardzo wielu nowych klientów – każdy kto otrzyma podarunek, może nim się stać.