Używane wagi sklepowe – warto?

wagi-sklepowe-17682-sm.jpg
Wagi sklepowe

Wagi sklepowe

Początkujący przedsiębiorca nie ma łatwo. Nie dość, że musi stać w urzędowych kolejkach, zapoznać się z mnóstwem przepisów, nauczyć się obsługi co najmniej jednego urządzenia, to jeszcze nowy biznes wymaga funduszy. A wydatków jest dużo (w zależności od profilu i charakteru działalności). Trudno się zatem dziwić, że każdy chce wydać jak najmniej, skoro jeszcze nic nie zarobił. Używana waga sklepowa, ta najprostsza waga kontrolna, to koszt około 100 złotych. Nowa waga firmy Elzab to koszt około 1200 złotych. Używana waga, niekoniecznie znanej marki, jest tańsza, ale czy taki zakup na pewno nam się opłaci?

Reguła jest raczej prosta. Jeśli twój budżet rzeczywiście jest mocno ograniczony, warto kupić używaną wagę. Ale tylko na pewien czas. Wagi sklepowe, jak każde urządzenie, psują się lub przestają dokładnie ważyć. Dodatkowo co pewien okres czasu trzeba je legalizować. Tylko legalizacja da bowiem gwarancję, że produkty, które ważymy są ważone prawidłowo. Ważność legalizacji uzależniona jest od roku produkcji danej wagi. Datę produkcji możemy odczytać na tabliczce znamionowej. O tym, że waga została ponownie zalegalizowana, świadczą tzw. naklejki legalizacyjne.

Jeżeli już decydujesz się na zakup używanej wagi sklepowej, kupuj w sprawdzonym miejscu. Są sklepy internetowe, które zajmują się sprzedażą używanych wag, przy czym sprzedawane przez nich urządzenia są po naprawach, konserwacjach i posiadają ważną legalizację. Ważne, by zdjęcia przedstawiały sprzedawany produkt, a nie fotografię producenta, przedstawiającą nowy model. Opis nie zawsze jest przecież wyczerpujący.

Jeśli mamy choć trochę większy budżet warto rozważyć zakup nowej wagi. Nowe wagi sklepowe to jakościowy i bezpieczny zakup. Jesteśmy pierwszymi właścicielami, w związku z czym mamy pewność, że nikt przed nami nie użytkował urządzenia nieprawidłowo. Stawiajmy na znane marki. Wówczas nie będzie problemu z legalizacją, a samo użytkowanie będzie raczej bezproblemowe. Wagi sklepowe mają nam w końcu służyć latami.